72-годишната Цветана Пунгeрова, която е с 96% инвалидност, била настанена в болничното заведение. Оказало се обаче, че болницата иска по 5 лева на всеки 30 минути престой пред спешния портал с безплатен първи половин час.
„Когато оставих майка ми и тръгнах да изкарвам колата, се оказа, че трябва да платя 30 лева за това, че съм ползвал паркинга на спешния център. При положение, че карам инвалид първа група, с пълна неподвижност... и при всичкото отгоре - и сляп", възмутен бе Лазар Пунгeров.
Солената такса за престой след първия половин час е въведена с цел да не бъде блокиран входа на Спешния център от паркирани край него автомобили. Директорът на университетската болница доцент Карен Джамбазов е категоричен, че безплатните първи 30 минути са напълно достатъчни автомобилът да остави съответния пациент, той да бъде приет, след което да се осигури нормален достъп до спешните портали.
Синът на баба Цветана обаче разказва, че на него не са му били необходими 30 минути, а над 3 часа, за да настани майка си в болницата. Заради състоянието на жената, Лазар я е придружавал през цялото време до кабинетите за прегледи.
След като излязъл навън, той не успял да плати паркинга, тъй като нямал в себе си 30 лева. Охранителите обаче не приели обясненията му.
„Те ти казват: „Това не ме интересува. Вие си дължите парите. И толкова по въпроса!", посочи потърпевшият.
Версията на болничната охрана за случилото се е коренно различна.
„Той е спрял на бариерен изход. Не е желаел да заплати сумата, която дължи. Оставил е там автомобила си. А зад него няколко минути е стояла даже линейка, която е трябвало да напусне болницата", заяви Николай Дерузов, началник в охранителната фирма.
От скоро бариерата пред спешния портал е снабдена с денонощно видеонаблюдение.