„Аз си спомням преди 10 години първите уроци с по 5-6 човека, след това станаха по 30-40, използвахме няколко зали в хореографското училище.”, спомня си Чавдар Крумов.
Сега школите са няколко, а традиционни събирания на танцьорите, които се наричат "милонга" се организират почти всеки ден от седмицата. Чавдар Крумов обяснява, че, за да бъде разбрано тангото трябва да се добие усещане за специфичната култура, музиката и дори начина на поведение.
„Когато хората го наблюдават, те гледат едни красиви стъпки, но за да се случи тази стъпка обикновено има едно невидимо събитие, което е в прегръдката на двойката, което няма как да се обясни, то трябва да се усети, то трябва да се отработи с партньор, това е този език на тялото, който протича отгоре, на ниво сърце така да кажем, за да се получи долу в една красива стъпка на земята”, казва танцьорът. .
В последните няколко години у нас все повече хора проявяват интерес към красивия танц.
„Хората пътуват страшно много и можеш да се озовеш в която и да е държава по света, почти сигурно е, че ще има танго някъде, може да отидеш, да потанцуваш с хората и да общуваш без дори да приказваш местния език. Ще намериш начин да ги усетиш”, каза Чавдар Крумов.