Сред тях бяха забелязани депутатката Жени Живкова, говорителят на правителството на Жан Виденов, Красимир Райдовски, Боян Радев, шефът на "Ваи Холдинг" Георги Илиев и оцелелият в два атентата борец Димитър Джамов.

В архивите на МВР и на националните служби няма оперативно дело под названието "Очиларка". Това съобщиха от пресцентъра на ведомството. По повод вчерашното изказване на бившия секретар в министерството Цвятко Цветков, в МВР е направена проверка по разпореждане на ген. Бойко Борисов. Установено е, че в ЦСБОП, която е създадена през 91-ва година, няма организиран архив за разработките работени в периода от 91-ва до 93-та година. Там няма следа от разработка "Очиларка", твърдят от МВР.

Според експертите, липсата на систематизиран архив за тези две години е позволил нерегламентирано ползване и изнасяне на оперативна информация, без това да има последствия. Първата разработка, заведена по правилата за Фатик, е от 95-а година и е под названието "Фюри".

Знае се, че Фатик е пътувал по 3-4 пъти всеки месец до Турция. Целите на пътуванията му са били различни - освен, че държал да се подстригва там или е карал коли за брониране, той е ползвал и Турция като междинна връзка с Тбилиси. Твърди се, че е имал срещи на високо правителствено ниво, но службите у нас не знаят поводите. Предполага се, че там Фатик може са е срещал със зет си - Дениз, който беше изгонен от България преди две години.

Една от версиите за разстрела са свързани с евентуален конфликт между двамата. Преди изгонването, Дениз е засичан в незаконен трафик на коли от Западна Европа към Близкия изток и през Грузия за бившите републики.

Фатик има и близки бизнес-връзки с Италия. Според местните полицейски служби, Фатик, заедно с трима италианци, е изградил престъпна структура, базирана в Швейцария, с връзки с неаполитанската мафия. Създали са канал за трафик на наркотици, оръжие, коли и фалшива валута.

Един от италианските съдружници на Фатик има фирми в София и Пловдив, твърдят запознати с бизнеса му.