По колко време на ден оставате във виртуалното пространство? И с колко приятели бихте могли да се срещнете за това време в реалния живот? Сутрин, още с първото кафе влизаш във Фейсбук. И започваш да се оглеждаш.

„Това е едно непрекъснато себевглеждане, защото отразява всъщност онова, което си проектирал в другите - те ти връщат и ти непрекъснато гледаш това огледалце и го питаш: "Огледалце, огледалце, колко пари чиня днес", каза психологът Пламен Димитров.

Не е шега, но по това как сутрин се грижиш за фермата си, специалистите могат да направят и първата ти диагностика. защото българинът обича да се разкрива.  И продължава да го прави дори на работното си място. Така, Фейсбук се превръща в седянка.

„И докато вършат някаква работа, през пръстите им изтича работно време. например, колко приятно е докато си на работа с безплатния интернет да минеш през профила си и да одумате някого, или да обмените любими теми, филмчета и музика”, каза Пламен Димитров.

Вечер, много хора просто не знаят къде да отидат. Но, има едно място, една кръчма, където са сигурни, че ще открият всички останали.   

„Кръчмата е една от тези социални площи, територии, в които българинът особено обича да се разгърне, да се отвори, да споделя. Често пъти Фейсбук ти предлага една комуникация, която не можете да си позволиш нито икономически, нито като стил на поведение в ежедневието, в реалната комуникация с хората”, каза психологът.

Не бързайте да казвате, че Фейсбук не е нито огледало, нито седянка нито пък кръчма. Първо намерете 10 разлики.