Рискът от такава кампания обаче е, че ако не успеят да спечелят, те ще загубят нещо повече от изборите, посочва политологът.

***
"Заедно ГЕРБ, СДС и ДСБ могат да бутнат кабинета", твърди пред "Новинар" Методи Андреев от СДС. Хората не се интересуват дали председателите на трите десни партии СДС, ДСБ и ГЕРБ си говорят или не, просто искат алтернатива на сегашното лошо коалиционно управление, посочва Андреев. Мисля, че тази алтернатива са тези три партии, заедно могат да бутнат кабинета, но те трябва да изработят доверие помежду си, което по-късно да прерасне в парламентарно сътрудничество, отбелязва той."Юруков пада жертва на обединението на десницата", според "Монитор".

Лидерът на СДС Пламен Юруков трябва да си иде час по-скоро, за да има реално обединение на десницата, смятали както представители на ДСБ, така и някои от активистите в СДС, научил вестникът. Причината била позицията на Юруков, че обединение между двете формации не може да има, докато Иван Костов е председател на ДСБ.

***
"Лъжа е, че ЕС иска затваряне на българското следствие", посочва пред "Класа" Румен Георгиев, заместник-директор на Националната следствена служба. ЕС няма власт да изисква от България или от друга страна - членка да преправя конституцията си, да променя органите и структурите в държавата, каквито са приети, а и в доклада си от 23 юли т.г. ЕК изрично настоява да се регламентират правомощията на разследващите магистрати, коментира Георгиев. В нарушение на конституцията на България вече трета година ние стоим без дела, а работа има много, заявява той.

***
"Дела за 50 милиона отлежават за есента", пише "Монитор". След като се върнат от лятна ваканция, магистратите отново ще влязат в битка с бизнесмени, източвали еврофондове, укривали данъци и правили пари у нас и в чужбина, отбелязва изданието. Вестникът посочва като пример делото срещу групата "Стойков-Николов" и припомня, че процесът ще се наблюдава "под лупа" от Европа. "Монитор" не пропуска и делата срещу бившия директор на софийската "Топлофикация" Валентин Димитров, подсъдим за източване на милиони от дружеството и за пране на пари.

***
"Догодина - във ВУЗ с 3 матури",предлага в анализ за "24 часа" заместник-деканът на Философския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" Димитър Денков. Според него е добре да бъдат въведени два задължителни зрелостни изпита по български език и математика и един изборен с три възможности: по чужд език, по природни и по обществено -хуманитарни науки, а резултатите от тези матури да могат да служат за прием във всички държавни университети.

***
"Властта готова и на глоба от ЕК, за да усмири млекарите", е челното заглавие на "Сега". Земеделският министър Валери Цветанов ще предложи днес на кабинета да се отпуснат 60 млн. лева от бюджета за протестиращите млекари с ясното съзнание, че така ще си навлече поредната сурова глоба от ЕК, коментира изданието. По този начин Цветанов се надява да спре разрастващите се протести на фермерите. Досега правителството няколко пъти молеше еврокомисаря по земеделие Мариан Фишер Боел да разреши плащането на субсидиите, но отговорът неизменно бе, че това е непозволена държавна помощ, за която се предвижда солена глоба, припомня изданието. Санкцията е размерът на отпуснатата сума, тоест 60 млн. лева и лихва от 6 процента годишно, която започна да се начислява от момента на отпускането на парите.

"Сагата с "Кремиковци" тръгна към финала си", съобщава в челния си материал "Дневник". Софийският градски съд обяви комбината в неплатежоспособност и откри процедура по несъстоятелност, пише вестникът. Управлението на дружеството поема временният синдик Ана Миленкова. Дали "Кремиковци" ще се фалира или ще се оздравява, ще реши събранието на кредиторите на 24 септември. За начална дата на неплатежоспособността е определена 31 декември 2005 г.

***
"Накъде гледат директорските "очи" на премиера Станишев", коментира "Сега" в приложението "Наблюдател", като визира изказването на премиера по повод критиката на президента Първанов за участието на премиерски съветници в бордове на държавни фирми. Тогава Станишев отговори: "Те са моите очи там".

Бъдещият директор на Национална агенция "Пътна инфраструктура" може да не е съветник на Станишев, но със сигурност ще е негово "сетиво" там, Станишев май не е наясно с важността на проблемите, иначе щеше да бетонира избора си с конкурс, отбелязва авторът. Той дава пример, че Европол и ОЛАФ си търсят шефове с конкурс, а нашата пътна агенция ще има "избран на тъмно, удобен за партийните обръчи началник".

***
"Рекламата на България като туристическа дестинация е мъглява", отбелязва пред "Монитор" Анелия Крушкова, председател на Държавната агенция по туризъм. Не само парите за реклама са проблем, нашите курорти трябва сами да се дефинират към кой спектър туризъм принадлежат, смята тя и пояснява, че няма вариант, в който един курорт да комбинира дивите купонджии с бабите и младите семейства. Пред "Стандарт" Донка Соколова, председател на Българската асоциация на туристическите агенти, коментира, че имиджът на България е лош, защото липсва реклама, а потенциалът на страната ни като дестинация е огромен. Според нея все повече българи остават на почивка в България, като една от причините била, че турският и гръцкият туристически продукт са с по-ниско качество.

***
"Още три фирми ще разнасят писмата", информира пред "Стандарт" Пламен Вачков, председател на Държавната агенция по информационни технологии и съобщения. Поводът за интервюто е, че от 1 януари 2009 г. пада монополът на "Български пощи" над писмата до 50 грама - най-масовите пратки у нас. Конкуренцията трябва да доведе до по-ниски цени и по-високо качество, смята
Вачков.