Председателят на парламентарната група на „Величие“ Николай Марков заяви в кулоарите на парламента, че е възможно да се откаже от поста си.
Според него в групата на партията им има тежко зависими депутати, който се „управляват отвън“.
„Тези хора са оплетели в различни финансови схеми и те не могат да взимат самостоятелни решения. Тези хора са свързани с Ивелин Михайлов“, поясни той, като подчерта, че не е отправял заплахи към депутати от групата.
Марков коментира и качествата на идеолога на „Величие“ Ивелин Михайлов.
„Той е човек със семпъл ум и посткомунистически възгледи. Той ми предлага да гласуваме с „Възраждане“, а аз не смятам така“, каза той.
Според него Ивелин Михайлов го играе от много време като жертвата.
„Него всички го убиват, както знаете. Обаче той е мултимилионер и ходи без охрана. Аз не знам човек, който би искал да го убие“, заяви той.
„Аз, примерно да кажем, че нямам пари да си купя кафе. Но той поне има пари да си наеме охрана, но няма такава. Това значи, че не се чувства заплашен“, коментира още Марков.
„Партията няма структури в страната, направихме кампания и хората гласуваха за нас“, посочи още той.
„Партия „Величие“ е създадена с цел да защити създаденото от българите, които с труда си заедно променят страната ни към по-добро. Важно е да градим, но е също толкова важно и да запазим съграденото за поколенията, тогава има смисъл трудът ни“, пише в сайта на партията.
Там е отбелязано също така, че нейн председател е Албена Пекова. Сред по-известните лица в най-малката парламентарна партия обаче са познатия от youtube полк. Николай Марков, идеологът Ивелин Михайлов и отцепилата се от ИТН Виктория Василева.
Само за 10 месеца от основаването си партия „Величие“ стана седма политическа сила в 50-ото Народно събрание, след като си осигури преди това мнозинство в общинския съвет на местните избори във Ветрино.
Социолозите ги определят като носители на екзотична контракултура. Според много анализатори обаче те се движат в добре отъпкано русло на пропутинската и антизападна пропаганда.
Припомняме, че малко след старта на 50-ото Народно събрание Марко и Михайлов влязоха в конфликт заради принципно несъгласия по начина на гласуване в пленарна зала за избор на председател на НС и за кабинета на малцинството, предложен от ГЕРБ.