Жители на квартал "Левски" сигнализираха за частен подлез, който е на практика неизползваем. От две години те чакат собствеността на общината върху обектите да бъде възсатновена и незаконните обекти - премахнати.

На мястото на зелена площ до Ботевградско шосе изниква паркинг, оказва се, че и подлезът от публична общинска собственост е превърнат в частна, попада в рамките на паркинга и до него достъп няма. Ако се добереш до подлеза пък не може да преминеш от боклуци и заради липсата на осветление.

"Ми минаваме по-често през подлеза...Обаче има много буклуци, мръсно е и понякога има наркомани. Не е много хубаво да се преминава от долу, ама е по - безопасно от шосето", обясни малкият Ангел. Цветомир е на същото мнение: "Не е удобно, защото са сложени стълбовете и не може да се минава. По шосето също не може да се минава заради колите и не е удобно."

Още през юни 2007 година Дирекцията за национален  строителен контрол нарежда паркинга да се премахне и теренът да бъде възстановен в същия вид.

"От две годни ние се бориме да постигнеме някаква справедливост. Върховния административен съд издава заповеди... няма кой да ги изпълни. И понеже сме в криза, щом няма кой, да го закрият съда. Нищо повече... Ако не го закрият съда, тогава съда да си влезе в ролята и да вземат да възстановят зелените площи", каза Стефан Исаев от Инициативния комитет в квартала.

Постоянната комисия по граждански права, молби и жалби решава, че районната администрация на Подуене неправомерно е превърнала публичната собственост в частна. Върховният съд потвърждава, че строежът е незаконен и трябва да се премахне преди година. Оттогава обаче всичко си стои.

Всичко, което е общинско и обществено, да може да го ползваме. Ето погледнете тротоарите. И кметицата си прави оглушки и не искат да си вземат общинските имоти. Не мога да разбера защо", чуди се Христо Лозев.

Съседите на незаконния обект продължават да полагат усилия той да бъде премахнат. Пращат жалба в прокуратурата за неизпълнение на съдебна заповед. Прокурорската проверка установява, че архитектът работил по случая, е починал. Затова прокуратурата отказва да образува досъдебно производство.