Има две области, в които не се справихме добре – едното е отстояването на правния ред и главно борбата с корупцията – има добри примери, никой не отрича това, но, така или иначе, генерално не се справихме. И вторият въпрос е инфраструктурата, това е факт. Това заяви в предаването "Тази сутрин" на bTV министърът на образованието Даниел Вълчев.

По отношение на изучаването на религия в училищата министърът на образованието отбеляза:

"Нашето виждане, което още преди година и половина изложихме, е в следния смисъл(...)Нека да има задължителни часове по религия, аз съм за това. Въпросът е дали ние ще преподаваме религията като индоктриниращ, конфесионален тип религия, те., въвеждане във вярата, или ще даваме информация на децата за моралните норми, за историята на религията и т.н. Аз лично считам, че трябав да е второто. Мисля, че въвеждането във вярата не е въпрос на училището". 

Това е също една спекулация. Сега не знам по каква причина върви някаква подписка, че някой искал да отвеня българсикя език като официален в училище. Същото беше с "Аз съм българче". На няколко пъти имаше групи хора на публични места, когато бях станал министър – "Върни "Аз съм българче", Що си махнал "Аз съм българче" - и аз понеже бях тогава на няколко седмици министър, децата ми бяха малко по-големи и започнах да се чудя: "Абе, да не са го махнали това "Аз съм българче" без да разбера". Оказа се, че никой никога, нито при това, нито при което и да е управление

не е махал "Аз съм българче" от читанките.
 

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето