“Със сигурност хората се вълнуват от доходите и през всичките 35 г. на КНСБ наша цел е било да приближаваме доходите им до средноевропейските – колкото можем. Да, много трудно се случва, но вече минахме 60-те процента – компенсацията на един нает по паритет на покупателна способност. При измерени ценови различия – 60% от средноевропееца“. Това коментира в „Тази сутрин“ президентът на КНСБ Пламен Димитров.
„Виждаме, че всички държави – особено балтийските, категорично и безапелационно в следващите 10 години увеличават доходите си по-добре и по-бързо, отколкото преди да влязат в еврозоната“, посочи той.
По думите му това трябва да се случи и в България по отношение на доходите, но трябва да се пазят цените да не стигат до картелни образувания и това, което се наблюдава в момента.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Според Пламен Димитров с конвергентния доклад, който ще поискаме до края на февруари за еврозоната, до средата на годината ще имаме яснота, че трябва вече ускорено да започнем да въвеждаме еврото.
Той посочи, че сега трябва да светне лампичката и за по-сериозна информационна кампания.
Президентът на КНСБ обясни, че в Хърватия, за да заплатиш за 20 основни стоки, ти трябват малко над 53 евро, а в България в същия период - началото на годината, малко над 60 евро. Румънецът за тях дава 44 евро.
"При положение, че минималната заплата в Хърватия е с 250 евро по-висока от нашата. Всичко това говори, че при цените на магазините у нас има нещо сбъркано", отбеляза Пламен Димитров.
Какво още коментира експертът – чуйте във видеото.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK