На фона на спадащия интерес към антимонополните шествия, недоволни от бедността и статуквото учредиха още една партия - "Българска пролет". Това е второто политическо движение от протестиращи формирано за два дни. В събота стачкуващи от цялата страна създадоха "Освобождение" и дадоха заявка за участие в изборите.
„Българска пролет” също има амбиции за управление. Движението обсъжда със земеделски, социалдемократически и зелени формации излизане с общи листи за изборите.
Новосформираната партия има и план за повишаване на икономическия статус на българите. Промяна на подоходното облагане е една от първите най-важни стъпки, според движението. Необходими са и нови лица, които да са "носители на прехода", според учредителите на движението. Защото, според тях, само те могат да гарантират, че са независими от олигарси.
Зад „Българска пролет” в момента стоят, според неговите учредители, 1500 човека. Хари Хараламбов коментира, че са част от протестиращите - група, без да претендират да са изразители на волята на народа, а граждани като всички.
"Група млади ентусиасти, пълни с енергия, дипломирани, зад нас няма калинки, нито главите са ни пълни с бръмбари. Зад нас стои експертен екип, който засега няма да афишираме – хора от бизнеса, от практиката, от академичната общност", обясни той.
Членове на движението заявиха, че позицията им е срещу икономическите и партийните монополи, а хората в партията са всъщност „хора от бизнеса и практиката, от академичната общност и току-що завършили студенти".
Очаква се на 30 март движението да оповести експертния си екип.