Три седмици след бедствието съдбата на близо 16 500 души остава неизвестна. Над сто японски и американски и военни самолета, 65 кораба и 24 000 войници оглеждат североизточното крайбрежие на страната в търсене на загинали. Опасенията са, че много от телата са отнесени в океана.
Работници във "Фукушима 1" заляха с бетон пукнатина в основата на Втори блок на електроцентралата, за да спрат изтичането на радиоактивна вода в морето. Резултат обаче няма и размерът на теча остава непроменен. Измереното равнище на радиация близо до пукнатината е 5 пъти над допустимото.
Специалистите продължават да търсят пукнатини и в дренажната система, която сериозно пострада при земетресението от 11 март. Според експерти, именно изтичането на вода от реакторите причинява рязкото покачване на съдържанието на радиоактивни вещества в морската вода в района на централата.За пръв път радиация с нива над допустимите е регистрирана толкова далече от крайбрежието. Според АЯПБ радиоактивният йод-131 ще се размие в океана и няма да представлява заплаха за хората.
Снощи територията и сградите на централата започнаха да се обработват със специални синтетични смоли с цел да се спре отделянето на радиоактивни вещества.
Цели три седмици след земетресението, премиерът Наото Кан посети за първи път района на бедствието.