Близо 60 години след построяването си и нито един ремонт, единственият мост който свързва Любимец със пет планински села пропадна и беше затворен.И така вече пети месец

„И ние си чакаме и се надяваме нещо да се случи”, заяви Ангел Дичев - жител на гр. Любимец. Той посочи, че не са второстепенни хора. Дори и пътят да е второстепенен - ние не сме второстепенни хора - също имаме нужда както всички останали от път до работното място.

Без мост, пътят на хората се удължава с близо 60 километра. И за тези, които работят в града по- дългия маршрут струва скъпо. Затова много от тях пристигат с колите си до моста, от където продължават към Любимец пеш, или с колело

Милко Христов заяви, че така хем пътуват, хем спортуват. „Най- модерният превоз за момента на тия хора тука от тия села е велосипеда”, каза той. Пешеходец допълни, че има изкуствена става и пътува, за да си вземе лекарствата. „Идвам и за лекарства , няма такси, няма рейс, няма с какво да пътуваме - вървим пеша. Това редно ли е”, попита той.

Най- фатално е за линейките, които пристигат по селата с час закъснение „Там населението е застаряващо, повечето хора са в безпомощно състояние и ние не можем качествено да си свършим работата”, коментира фелдшерът Величка Дойчева.

Според институциите процедурите по ремонта на моста са стартирали , парите са осигурени, но голямата бюрокрация забавя идването на строителите

„Може би още един проблем ще се появи - срока на изпълнение, който ще бъде ще попадне в зимния период който вероятно изключително много ще затрудни изпълнителя”, беше мнението на Кадир Исов от областната управа на Хасковска област.

При най- добрият вариант мостът ще бъде пуснат през май догодина И тъй като срокът не устройва местните, те призовават за съдействие българският еврокомисар. „Г-жо Кристалина Георгиева - вие сте от Любимец - помогнете ни”, е призивът на засегнатите от срутения мост.