Трошка блокира алеята зад блок 209А в столичния квартал „Младост” 2 и я превръща за частен паркинг. За това алармира зрителка на „Тази сутрин” в рубриката „Бай Ганьо Европеец”. Собственикът на излезлия от движение автомобил използва мястото вече от две години, като дори паркира и другите си две коли пред него. Според жената дори и при добро желание за почистване и запазване на зелените площи и градинките, винаги се намира боклуци, които са непосилни за живеещите там.

В квартал „Красна поляна” в София пък майки са притеснени за живота на децата си. В градинката пред читалището на бул. „Възкресение” оголени кабели стърчат от стълб на уличното осветление. Там се намира детската кухня, обяснява Калина Даниелова, и майките са принудени да бдят над децата си като „орлици, за да не се изпържат”.

Улица „Кукуш” в столичния квартал „Захарна фабрика” също е станала предизвикателство за хората, минаващи по нея или по-скоро по пътното платно. Предпазният парапет е бил премахнат и месеци наред тротоарът и тревните площи играят ролята на паркинг.

Подобна е и ситуацията с градинката около Приказното дърво в Синеморец. Там обаче паркингът е платен – на цена от 2 лв. на час.

В Китен собственик на кебапчийница е измислил хитър трик за привличане на клиенти - с „оригинален” надпис.

Джена Димитрова от Пловдив пък разказва следната история. Детето й е в шести клас и от началото на годината всеки вторник има по девет часа – шест редовни, час на класа и два часа физиреско възпитание. Това се случва в училище „Тодор Каблешков” в града под тепетата.