
Домакините от сумо школата на Токийския университет разкриха част от тайните си помещения в сградата си. Снощи те пусна българските национали в своята сауна и релаксиращи зали.
Петър Стоянов, Христо Христов и Даниел Иванов постепенно започват да свикват с тежките условия на работа и подготовка. Премина първоначалният шок от условията – всички да спят в една стая на постелки на земята с останалите 45 сумисти, да се хранят, къпят и т.н. заедно с тях. Сутрин националите ни правят разходки, а след тренировките релаксират.
Петър Стоянов имаше най-много схватки, защото освен на дохиото, отново премери сили с Йошида Ямагучи и то над 15 пъти.
Христо Христов пък респектира връстниците си с габарити. 170-килограмовият сумист след ден почивка, заради коляното се върна в тренировките.
След заниманията си сумо националите изгледаха последните схватки от заключителния ден на големия турнир в Осака, където Калоян Махлянов – Котоошу постигна 10 победи и 5 загуби. Проследиха и хронологията на спечелването на 10-тата титла на йокозуна Хакухо. Победителят завърши с актив от 15 победи от 15 схватки и за първи път се отпусна и показа емоция.
Тази сутрин пък в България младежкият симфоничен оркестър на Префектура Чиба и първата детско-юношеска филхармония в света "Пионер" изпълниха специално създадената за Котоошу композиция "Наздравица". Концертът бе част от честванията на 50-годишнината от възстановяването на дипломатическите отношения между България и Япония.
Композиторът на творбата е Дай Фуджикура, японец женен за българка, който се вдъхновява да напише творбата си след присъствие на тренировка по сумо в школата, в която тренира Котоошу. В композицията са включени ритми и мотиви от българския и японския химн, както и Еленино и Хайдушко хоро.