Григор Димитров загуби от Хуан Мартин дел Потро с 1:2 сета (6:3, 3:6, 4:6) и пропусна да се класира за 1/4-финалите на Мастърса в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро.

Следващият съперник на най-добрия ни тенисист можеше отново да бъде идола му Роджър Федерер, но сега швейцарецът ще срещне световния номер 5 Дел Потрo. Федерер победи Филип Колшрайбер с 6:3, 6:4, за да се класира за 1/4-финалите.

С достигането си до този етап на трирниа Димитров все пак заработи 90 точки за световната ранглиста и 34020 евро.

Григор заработи първия си милион >>

Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро - 1:2 (6:3, 3:6, 4:6)

------------------

Ето как се разви мачът:

Срещата започна с подаване на Дел Потро. Още при втория сервис гейм на аржентинеца обаче Димитров стигна до пробив, а след това взе и своето подаване на нула и поведе с 4:1. До нов пробив в сета не се стигна и Григор спечели с 6:3.

Хуан Мартин дел Потро явно не се чувства добре, защото след края на сета извика лекар и физиотерапевт, за да се посъветва с тях. Аржентинецът взе хапче, за да се справи с болките в коляното, които пречеха на придвижването му и продължи двубоя.

Вторият сет отново започна със сервис на Дел Потро, който той взе с лекота. След това поведе с 40:15 при сервис на Григор, но българинът реализира три аса поред, а след това взе и точката си за гейма - 1:1. Този път обаче до пробив стигна аржентинецът. Това се случи за 4:2 в негова полза, а след това Дел Потро спечели и подаването си за 5:2. Хасковлията сервира за оставане в сета, изпита доста затруднения, но в крайна сметка го взе. Гришо обаче не успя да върне пробива и загуби сета с 3:6.

Решаващият трети сет започна със сервис на Димитров. Двамата тенисисти показаха изключително равностойна игра и стабилен сервис в този сет. След 2:2 размениха три гейма на нула, а пробивът изглежда невъзможен до 4:4. Това обаче се случи в следващия гейм, когато сервираше Григор. Дел Потро поведе с 5:4 и сервира за сета и мача. Не изпита особени затрудниеия и спечели с 6:4.

Федерер: Григор има собствен стил, не го наричайте Бейби Фед  >>

Димитров и Дел Потро досега се бяха срещали само веднъж. Това стана тази година на полуфиналите на турнира в Ротердам. Аржентинецът победи с 6:4, 6:4, а след това грабна и титлата. Сега обаче Григор записа втора загуба от този съперник.