Последни новини

„Най-зелените компании в България“: bTV Media Group с отличия за устойчивата си ангажираност в обществото

„Най-зелените компании в България“: bTV Media Group с отличия за устойчивата си ангажираност в обществото

Експерти коментират предложението за референдум за еврото

Експерти коментират предложението за референдум за еврото

Българските евродепутати от ЕНП с реакция за рефереднумът за еврото

Илияна Йотова за референдума: Нужен е национален консенсус преди решението за еврото

СДС осъди предложението на президента за референдум за еврото като антиевропейско и символично

Десетки непълнолетни загинаха при сблъсъци между картели в Мексико

Премиерът: Провеждането на референдум за еврото е „конституционно недопустимо“, поели сме ангажимент

Радостин Василев за референдума за еврото: Подкрепям, но е леко закъсняло

Делян Добрев за референдума за еврото: Искам България в Европа, а не в Азия

От Чикаго до Ватикана: Радост, празненства и поздравления за първия американски папа

Срещу COVID-19 в бургаска болница на първа линия се изправят най-младите лекари

Болницата, която загуби прф. Георги Хубчев, се връща в ритъм

Лора Стаматис Лора Стаматис

Публикувано в  12:06 ч. 19.10.2020 г.

Тъжен е професионалният празник и за колегите на проф. д-р Георги Хубчев - един от най-добрите онкогинеколози у нас. Той почина миналата седмица след като се зарази с коронавируса. 

За да предпазят медицинския персонал, в неговата болница на първа линия с болестта се изправят най-младите. 

Ръководителката на COVID отделението е само на 28 години. 

С голямата му човечност, ерудираност и професионализъм, сякаш гръбнакът на болницата си отиде, казват с болка колегите на д-р Хубчев. 

Снимка: btvnovinite.bg

В деня, в който професор Хубчев е диагностициран с COVID, колегата му д-р Сашо Георгиоски разбира, че също е заразен.  

"С много силни болки, без да имам травма или някаква причина за това, сериозно изпотяване на 12-13 градуса температура", обяснява за симптомите лекарят. Изкарал болестта, отново е на работа за първото секцио след карантината.   

Във фоайето на болницата един бъдещ баща стиска палци и на съпругата си, и на доктора. "Искахме да се случат нещата на тази дата и просто, когато ни уведоми, че вече се чувства добре и на нас ни олекна много", казва бъдещият татко. 

Само на 28 години, д-р Милена Миленова ръководи новото COVID отделение.  

"Чисто физически е много тежко и това беше причината в "Дева Мария" да преценят младите лекари да поемат физически работата, а зад нас всъщност стоят много опитни глави, които мислят заедно с нас", посочва младият лекар.

Снимка: btvnovinite.bg

"Отделението го напълнихме буквално за около 3 часа. От момента, в който обявихме, че работим, до вечерта беше пълно", посочва д-р Стефан Касабов – управител на УМБАЛ "Дева Мария". 

Най-четени
Най-нови

Advertorial

Мастит при кърмене: симптоми и лечение