Детройт се спаси от неочакван обрат в последната третина и победи Отава с 5:3 като домакин в първата си среща от редовния сезон 2011/2012 в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (NHL).

Детройт започна по отличен начин в собствената си зала "Джо Луис", като първият голмайстор за Червените криле през новия сезон беше Тод Бертуци. Той вкара след 16:01 минути игра и само даде началото на погрома, който очакваше Отава в следващия половин игрови час. До изиграването на 3:12 минути от последната третина голове вкараха още Никлас Лидстрьом, Кори Емертън, Иржи Худлер и Иън Уайт, които покачиха резултата до категоричното 5:0 в полза на Детройт.

След петте шайби в редиците на Детройт настана очаквано спокойствие, което обаче бързо беше нарушено от две попадения на Милан Михалек с асистенции на Джейсън Спеца. Филип Куба намали пасива на отбора си до два гола само 1:31 минути преди края на мача, но за повече беше късно и Сенаторите, водени от бившия асистент в Детройт и дебютант на поста си Пол Маклийн, не успяха да постигнат забележителен обрат.

В други срещи от НХЛ Лос Анджелис победи Ню Йорк Рейнджърс у дома с 3:2 след продължение, а Тампа Бей срази с 5:1 като гост Каролина. Бъфало се наложи с 4:1 над Анахайм, Кълъмбъс загуби с 2:3 от Нешвил, а Далас победи Чикаго с 2:1.