Предстои македонското министерство на културата да обяви спиране на проекта „Скопие 2014 г.”, който беше започнат при управлението на предишния премиер Никола Груевски
Инициативата за подписване на споразумение беше на България, поради доста често враждебни действия и на предишното македонско правителство, и на учени. Това каза вицепремиерът и външен министър в предаването „Тази сутрин“ по bTV