Инна Ефтимова отпадна на полуфиналите в спринта на 60 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Торино. Ефтимова закъсня на старта и финишира осма (последна) във втората полуфинална серия за 7,45 секунди, далеч от личния си резултат за сезона от 7,24 секунди.

Победителка във втория полуфинал стана Евгения Полякова (Русия) със 7,25 секунди, следвана от сънародничката си Анна Гевлих - 7,29 секунди и Лина Гринцикайте (Литва) - 7,34 секунди.В първия полуфинал над всички бе Ферена Зайлер (Германия) със 7,17 секунди, пред Езине Окпараебо (Норвегия) - 7,32 секунди и Анита Пистоне (Италия) - също 7,32 секунди.

Така в утрешния последен ден на шампионата във финалите ще участват двама български лекоатлети - Николай Атанасов в скока на дължина (трети резултат в квалификацията - 8,00 метра) и Спас Бухалов на овчарски скок (преодолял от втори опит 5,70 метра).