Мохамед Фара спечели втори златен медал от световното първенство по лека атлетика в Москва. Представителят на Великобритания спечели в бягането на 5000 метра за мъже с резултат 13:26,98 минути. Преди шест дни Мо Фарах спечели и бягането на 10 000 метра в Москва и отново направи дубъл. Така британецът защити титлата си на 5000 метра от световното първенство през 2011 година.

Носител на сребърния медал в бягането на 5000 метра стана младият Хагос Гебръхивет (Етиопия) с 13:27,26 минути. Айсия Киплангат Коеч (Кения) спечели бронза с време 13:27,26 минути, но фотофинишът определи за носител на сребърния медал Хагос Гебръхивет, който завърши финалното бягане със същото време.

Така след като спечели златен дубъл и на Олимпийските игри през миналата година, Мо Фара изравни този своеобразен рекорд на кениеца Кенениса Бекеле, който е автор на "дубъл-дубъл" на Олимпиадата в Пекин през 2008 година (олимпийски шампион на 5000 и на 10 000 метра) и на световното първенство в Берлин през 2009.

В скока на дължина Александър Менков (Русия) стана световен шампион с най-добро постижение в света за сезона от 8,56 метра и така донесе 5-ия златен медал на домакините от Русия на световното първенство. Игнисиус Гайса (Холандия) остана 2-ри с с 8,29 метра, а Луис Ривера (Мексико) е 3-ти с 8,27 метра.

Татяна Лисенко (Русия) стана световна шампионка в дисциплината хвърляне на чук за жени с резултат 78,80 метра, което е най-добър резултат в света за сезона. Анита Влодарчик (Полша) спечели сребърния медал с резултат 78,46 метра, а Чжан Вънсю (Китай) заслужи бронзовото отличие със 75,58 метра.

САЩ триумфира в щафетното бягане на 4 по 400 метра. Американците, в състава в състав Дейвид Вербърг, Тони Макуей, Арман Хол и Ла Шон Мерит, грабнаха златните медали с време За Мерит това бе второ подобно отличие в Москва и общо седми златен медал в историята което го поставя на трето място в класацията на най-титулованите лекоатлети след други двама негови сънародници - Карл Луис и Майкъл Джонсън - и двамата с по осем златни медали от световни първенства.

Щафетата на Ямайка в състав Макдонълд, Стийл, Джонсън и Френсис спечели сребърния медал с време 2:59.88 минути. Домакините от Русия в състав Дилдин, Мосин, Петухов и Краснов се поздравиха с бронза с време 2:59.90 минути.