Безпрецедентно продължителните протести срещу метафората "Кой?" на практика не свалиха правителството на Пламен Орешарски, но на изборите на 5 октомври 2014 г. родиха безпрецедентно голям брой партии.
Ден след ден излизахме на улицата, но около 14 месеца по-късно, стигнахме до урните и дадохме гласа си, не за 8 партии, а за 4 партии с по 2 клонинга.
Хайде, бройте с мен!
8 партии = 2 десни - ГЕРБ и Реформаторския блок
8 партии = 2 леви - БСП и АБВ
8 партии = 2 националистически - Патриотичният фронт и Атака
8 партии = 2 етнически - ДПС и НПСД
Така сякаш за един миг, ние гражданите, се превърнахме или в партийни членове, или в болни фенове на същите партии и на същите лидери, срещу които протестирахме. По своя воля ли се клонирахме в 8 партии?
По етични причини клонирането на човек се отрича от световната общност и е забранено поради невъзможността тази дейност да бъде контролирана.
Но в България, тази клета майка, родина мила, всичко е възможно!
Съставянето на 91-то правителство обаче става все по-трудно, защото всяка партия среща своя нов клонинг на масата за преговори.
ГЕРБ сякаш не забеляза клетъчното делене на ДПС. Не разбра, че НПСД е партията на бившите кадри на ДПС и, че сега се намира в Реформаторски блок? Изненада ли е, че Лютви Местан от името на ДПС и Корман Исмаилов от НПСД искат в един глас интеграция на малцинствата и настояват, че българският етнически модел всеки момент ще бъде взривен?
Изненада ли е, че въпросът "Кой?" като метафора на назначаването на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, застава между двете десни партии - РБ и ГЕРБ?
Изненада ли е, че Патриотичният фронт казва: "Не ни пука за Европа!", когато само до скоро Валери Симеонов даваше телевизионен ефир на Атака, за да крещи Волен Сидеров в защита на Русия?
Заблуждаваме ли се, че опорните точки на АБВ са диаметрално противоположни на опорните точки на БСП?
Или сме мазохисти? Обичаме сами да си причиняваме болка, изпитваме удоволствие от страданието и теглото. И се мъчим без лек и без изход.
Живеем в страх и неизвестност, самоизлъгани, че новият статус във Фейсбук е началото на нов ден, нова година, нов век в еволюцията на човечеството, в движението на майка България, напред.
Срам не срам, истината е, че след току що проведените извънредни парламентарни избори, ние гражданите, с Фейсбук и без Фейсбук, нямаме нищо.
Сега сме и без достойнство и без власт. Делегирахме властта на 8 клонинга.
Обидени, няма да мием този срам от челото с кръв като в средните векове.
Но новите избори пак ще трябва да платим от нашия джоб.
Ако имаме интелектуалци, те може да помогнат за срама от челото, и те бяха с нас една година на площадите.
Пейо Яворов и неговите братя по перо от кръга "Мисъл" са едни от първите интелектуалци с голяма тежест в обществото в бурно време.Тогава, в края на 19-ти и началото на 20-ти век от рая в Османската империя, народът ни е започнал се събира в държава и да се превръща в нация.
През 21 век България е населена с партии клонинги и все по-ясно става, че ще остане без граждани.