Ансамбълът на България спечели втори златен медал на турнира по художествена гимнастика за Световната купа в София. Състезателките на треньорката Ина Ананиева получиха най-висока оценка за съчетанието си с 5 чифта бухалки. Представянето на българките бе оценено със 17,700 точки.

Сред зрителите в залата бе и министърът на спорта Петър Стойчев, който на крака аплодираше българските гимнастички.

Втори остана отборът на Испания с оценка от 17,300 точки, а трети е ансамбълът на Беларус с 16,700 точки.

В първия ден на турнира в зала "Арена Армеец" българският ансамбъл спечели златен медал в многобоя.

Силвия Митева също се представи блестящо в днешните съчетания. Най-добрата българска гимнастичка триумфира със златния медал на лента. Тя вдигна на крака зрителите в залата със страхотно изпълнение на финала на лента, което бе оценено с 18.350 точки от съдиите.

По този начин Силвия заслужи златния медал в дисциплината, а среброто си поделиха украинката Ганна Ризадтинова и рускинята Маргарита Мамун с 18.100 точки.

По-рано днес Митева спечели и два сребърни медала от финалите на обръч и топка. Гимнастичката получи оценка от 17.950 точки на обръч и 18.100 точки на топка.