Шофьорите ще бъдат уведомявани преди изтичането на винетките им. Това решиха депутатите с приетите промени в Закона за пътищата.
Първото уведомяване ще бъде 14 дни преди винетният стикер да изтече, а второто - два преди крайния срок. Това ще става със смс, обаждане или мейл.
На нарушителите без винетки ще се налагат максимум три наказания годишно, което означава до 900 лева.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















