Лукойл Академик (София) постигна втора победа в група "Е" на Еврокъп и запази шансове за класиране в следващата фаза. Българските баскетболисти победиха гостуващия Апоел Мигдал (Йерусалим, Израел) с 13 точки разлика - 76:63 в среща, която се игра пред 2 хиляди зрители в "Арена Армеец".

Мачът бе дебют в европейските турнири за новия треньор на Лукойл Академик Димитриос Галанис. Българският шампион водеше почти през целия мач. Гостите имаха аванс само за кратко в края на третата четвърт. Срещата започна отлично за "студентите", които започнаха със серия от 8:0, а съперниците им не успяха да отбележат кош в рамките на повече от две минути. Все пак до края на частта израелците намалиха пасива си и изоставаха само с 2 точки 17:19. Втората четвърт беше изключително оспорвана. Домакините поведоха с 26:19 и 36:30, но на почивката имаха аванс отново от 2 точки - 39:37. Възпитаниците на Димитриос Галанис продължиха да водят в резултата до 27-ата минута, когато с два наказателни удара на Деруин Китчън гостите изравниха 49:49 и поведоха -50:49. До края на частта обаче Лукойл направи серия от 8:0, като с два поредни коша се отличи Филип Виденов. Преди финалните 10 минути "студентите" имаха преднина от 57:50. С кош на Юре Лалич домакините направиха 59:50 в 31-а минута. Киърън Ачара вкара два наказателни удара за 70:59 2:28 минути преди сирената, а след това със забивка на Аландо Тъкър отново бе записана 11 точки разлика - 74:63 63 секунди преди края. Най-голямата разлика в двубоя - 13 точки се получи при крайния резултат след два фаула на Тъкър.

Галанис дебютира в Европа с Лукойл.

За Лукойл Академик се отличи Аландо Тъкър с 29 точки и 5 борби. Дейвин Уайт се отчете с 15 точки, 8 асистенции, 7 откраднати топки и 6 борби, а Юре Лалич записа 13 точки и 6 борби. За Апоел Джош Дънкан завърши с 15 точки и 6 борби, а Роналд Дюпри направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби. Голямата звезда на израелския баскетбол Лиор Елиау дебютира за Апоел и записа 2 точки за 8 минути игра. В следващия си мач шампионите от Лукойл Академик гостуват на руския гранд Химки на 26 ноември.

Лукойл Академик (София) - Апоел Мигдал Йерусалим (Израел) - 76:63 (19:17, 20:20, 18:13, 19:13)

състав на Лукойл Академик: Девин Уайт 15, Божидар Аврамов 4, Аландо Тъкър 29, Киърън Ачара 8, Тенчо Банев 0 (Крис Минков 0, Александър Янев 0, Филип Виденов 5, Юре Лалич 13, Димитриос Вергинис 2)