72 години разлика. Толкова делят най-стария и най-младия кандидат за депутат. Защо хората от различни епохи се включват в политиката?

Академик, лектор, писател с над 90 публикации. Ректор на университет. Трета възраст. За своето поколение Ганчо Попов е звезда и пример.

Роден е на 5 май 1931 г. Казва, че е живял в царско време. Споделя, че на 93 години все още намира сили да е активен със „селски хъс“.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Плувал съм, планини съм избродил. И сега - всеки ден два часа гимнастика“, посочва Ганчо Попов.

Той смята, че проблемите на възрастните хора могат да се решат само в парламента.

„Аз имам завет - няма в света такива ниски пенсии, такъви скъпи лекарства. Това ме накара“, допълва още 93-годишният Ганчо.

Александър Алексиев

Роден 72 години след него Александър Алексиев от Велико Търново казва, че е готов за депутат на 21 години.

„Искаме да подтикнем младежта да се интересува от политиката, тъй като сред моите връстници има една апатия, която необяснима, защото е част от ежедневието ни“, казва той.

Приоритетът му е „изграждане на едно обществено поведение на младежите, тъй като либерализирането на младежта води до нехайство и до липса на ключови ценности, които ние смятаме за гръбнака на едно общество“.

Така - млади и стари влизат в битката за гласовете на избирателите. След точно 29 дни.

А какво коментираха за предстоящите избори политологът Татяна Буруджиева, социологът Андрей Райчев и медийният експерт Георги Лозанов - чуйте в предаването "Лице в лице".