Въпреки отказа на Бинк да признае, че е баща на Деймиън, Лиз Хърли беше категорична, че той е бащата на бебето, родено на 4 април.

35-годишният американски продуцент Стив Бинг постави под съмнение верността на Хърли по време на 18-месечната им връзка. Малко след раждането на Деймиън, той заведе съдебно дело, за да установи дали наистина е негов баща. Резултатите от генетичните тестове бяха оповестени едва вчера във Върховния съд на Лондон.

Стив Бинг, чието богатство се оценява на 400 милиона долара, заяви по-рано, че ако неговото бащинство бъде доказано, той е готов да подпомага щедро детето и да участва в неговото възпитание. Преди да срещне Бинг, Лиз Хърли имаше шестгодишна връзка с британския актьор Хю Грант. След раздялата им през 2000 г. двамата останаха близки приятели. Хю Грант беше един от първите посетители при манекенката, малко след раждането на Деймиън.