Питсбърг Пингуинс спечели и третия плейоф срещу тима на Отава Сенаторс в Националната хокейна лига. Този път Питсбърг победи при гостуването си с 4:1. За победителите точни бяха Талбот, Кросби, Стаал и Хоса. За домакините точен бе Фолино, който откри резултата.

Минесота Уайлд победи Колорадо Авеланч като гост с 3:2 след продължения и поведе с 2:1 в плейофната серия в НХЛ. Андрю Брюнет откри за домакините в първата третина. Мико Койву изравни в 8-ата минута на третата част. С гол на Брайън Ролстън в 12-ата минута гостите поведоха, но Джо Сакич изравни 5:24 минути преди края на редовното време.В продължението Пиер-Марк Бушар донесе успех за гостите. Куриозното е, че и трите досегашни мача между съперниците завършват 3:2 след продължения.

Нешвил Предаторс надигра като домакин с 5:3 Детройт Ред Уингс и намали в серията - 1:2 победи. Точни за победителите бяха Сутер (2), Легванд, Арнот и Ерат. За гостите отбелязоха Драпър, Хъдлер и Дацюк. Агенция "Фокус"