Бостън победи като гост Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 и поведе с 3-0 победи в полуфиналния плейоф на Източната конференция на първенството на НХЛ. Играе се до четири успеха, а следващият мач отново е в "Медисън Скуеър Гардън" в четвъртък.

Даниел Пейл донесе успеха на Бостън, след като се разписа 3:31 минути преди края на третата част.

Тейлър Пят откри резултата за Рейнджърс през втората третина, а в началото на третата Джони Бойчук изравни.

На Запад Сан Хосе победи носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис с 2:1 и изравни серията на 2-2 победи. Брент Бърнс даде аванс на "акулите", а Лоугън Кутюр направи 2:0 в началото на втората част. Вратарят Анти Ниеми спаси 22 удара. Майк Ричардс се разписа при числено превъзходство за шампионите в края на двубоя.

Вратарят Джонатан Куик отрази 21 шайби, но и това не помогна на тима. Петият мач е в четвъртък в Лос Анджелис.

Срещи от полуфиналните плейофи конференциите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):