Дипломатът получи висшето държавно отличие за заслугите си за развитието на българо-финландските отношения и по повод на окончателното му отпътуване от страната
По думите на държавния глава това е признание както за професионалните качества на Исаков, така е и ясен знак за значимостта, която българската държава отдава на двустранния диалог с Русия