За да се постигне това, което искат синдикатите, от 2027 г. София трябва да плаща 200 млн. лв. допълнително всяка година само за увеличението на заплатите, каза той
„Това може да стане чрез компенсиране и предоставяне на средствата за сметка на собствени приходи или чрез преходни остатъци“, каза още министърът на финансите