Мярката се наложила, след като мигранти от затворената граница с Хърватия се насочват към Словения
Унгария временно ще възстанови контрола по границата си със Словения, обяви унгарският външен министър Петер Сиярто, след като унгарското правителство затвори границата си с Хърватия, за да спре потока от мигранти.
Пред националната информационна агенция МТИ Сиярто обяви, че правителството има информация, че мигранти са започнали да се прехвърлят на словенската граница с Унгария, след като Будапеща затвори тази с Хърватия.
По думите му това е направило необходим граничния контрол.
Той допълни, че мярката е приложена в съответствие с рамките на Шенгенското споразумение.
За разлика от Хърватия, Унгария и Словения са членки на Шенгенското пространство, припомня Ройтерс.
-
Влак в Гърция прегази мигрант, заспал на релсите
-
Мигранти отвлякоха словенски лозар на път към Италия
-
Броят на мигрантите, пристигнали в Гърция от Турция, рязко скочи
-
Сръбският премиер: Бежанската криза само е отложена
-
HRW: Десетки мигранти са блокирани между България и Сърбия
-
Мигранти на македонската граница си зашиха устите
-
И Словения вдига ограда по границите си
-
157 000 мигранти са влезли в Словения за месец
-
България се готви да посрещне бежанци от евроквотата
-
Мигранти продължават да се струпват на границата между Германия и Австрия
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google