Втората масова стрелба с още жертви и ранени, докато страната скърби за учениците, убити в първата атака.

Загиналите при новата трагедия са осем, сред пострадалите все още има в критично състояние.
Извършителят е мъж на 21 години, който снощи е гърмял напосоки в три населени места.

Млад полицай и сестра му в село Дъбона са убити на пейка.

На всеки час в продължение на 20 минути в селото звънят камбаните за осемте убити младежи. Все още не са известни мотивите. Стрелецът е на 21 години. Това, което стана ясно е, че бащата му е военен, а майка му – медицинска сестра. Новата стрелба става в началото на тридневния траур, обявен след трагедията в училище в центъра на Белград в сряда.

След спор в училищния двор на село Дубона 21-годишен младеж се връща при връстниците си с пушка и пистолет и стреля напосоки.

Сред ранените е внукът на Добрица Илич. “Децата дойдоха тук, за да отпразнуват раждането на бебе на приятел. Децата се събират на детската площадка, край паметника. По едно време моят внук се обади на сина ми и каза - тате, ела, умирам. Представете си. От едната къща до другата са 50 метра. Ела тук е касапница. Когато дойдох, нито един не беше на крака, всички лежаха на земята. Четирима загинаха на място, не знам колко са ранени”, разказа Добрица Илич, роднина на прострелян.

Младият полицай, който е сред жертвите, не е бил на смяна. Загива и сестра му.

„Шокирана съм. Дъщеря ми пие успокоителни. Не можахме да спим цялата нощ. Те израснаха заедно от детската градина, до началното училище и гимназията“, разказва Даниела, жител на Дубона.

Нападателят се придвижва към други две населени места - Мали Орашие и Шепшин, където продължава да стреля напосоки.

Тази сутрин той бе задържан, след като полицията го издирва цяла нощ, включително с дронове и хеликоптер. С такси е стигал до село Винище, където се укрил при свои близки. Арестувани са чичо му и дядо му. В къщата им са открити бомби, автоматична пушка и муниции. След поредната масова стрелба сръбският президент Александър Вучич обяви нови мерки.

„Всеки, който има оръжие, а това са около 400 хиляди души, не говоря за ловно оръжие, ще трябва да мине през нова оценка на годността. След това няма да бъдат повече от 30-40 хиляди души с одобрение. На практика ще проведен пълно разоръжаване в Сърбия“, каза той.

„Много хора винаги са били въоръжени - някой нелегално, други - легално, но е факт, че през последните години заради всички войни в нашия регион, има много нелегално оръжие. Имаше и много кражби на военни и полицейски складове“, каза Александър Животич, преподавател в университета в Белград.

Властите планират да се увеличи полицейското присъствие около училищата в страната.