Реал (Мадрид) победи Леванте с 4:2 и се отдалечи на 10 точки от Барселона на върха на класирането на Примера дивисион. С хеттрик за победителите се отличи голямата звезда на столичани Кристиано Роналдо, а гостите играха цяло второ полувреме играха с човек по-малко заради втори жълт картон на Ибора.

Още в 5-ата минута футболистите на Леванте показаха, че не са дошли на "Сантяго Бернабеу" само да играят ролята на спаринг партньор и Густаво Даниел Кабрал откри резултата за ужас на мадридските фенове.

В самия край на първото полувреме обаче Ибора игра с ръка в наказателното си поле и получи втори жълт картон, а реферът отсъди дузпа. От наказателния удар Кристиано Роналдо не сгреши и изравни - 1:1.

През втората част мадридчани се развихриха и в 50-ата минута Роналдо направи обрата пълен след пас на Игуаин. Седем по-късно португалецът покачи на 3:1 с много красив гол, който прехвърли вратаря Мунуа и оформи хеттрика му.

В 62-ата минута обаче Леванте показа, че в Реал трябва да внимават, след като Коне засече с глава в мрежата на касият за 2:3. Надеждите на гостите не траяха дълго, тъй като само три по-късно Бензема оформи крайното 4:2 с техничен фалцов удар в далечния ъгъл.