Политологът Димитър Аврамов заяви, че преместването на Народното събрание в бившата сграда на Партийния дом, е грешка и символът на този акт не може да бъде подминат.

"След 30 години демокрация, това управляващо мнозинство върна парламента в мракобесната сграда на тоталитарната власт. В сградата, в която няма свобода. В сградата, която през 1989 г. хората атакуваха, където бяха архивите на БКП. От тази символика не може да избягаме. Тя върви на заден план и се чудя защо партия, която се смята за европейска, води мнозинството, има европейско развитие в абривиатурата си, мисли, че това ще остане незабелязано. Цялото движение на управлението е в тази посока. Разбира се, че симпатизантите на ГЕРБ не са на протеста, разбира се, че има много хора, които не са на протеста. Но хората с десни убеждения, които се чувстват непредставени, не се чувстват поласкани от призивите на Радев и опозицията. Но този символ - да преместиш българското Народно събрание, което трябва да обединява нацията, в сградата на бившата комунистическа партия, е голяма грешка, ще свие доверието към тях", заяви той в предаването "Тази сутрин". 

Аврамов коментира и решението на членовете на парламентарната група на ГЕРБ да напуснат пленарна зала, докато президентът Румен Радев държи традиционната си реч.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

"Изключително невъзпитано е да не уважиш президента. От друга страна много хора биха казали, че е невъзпитано президентът да казва "Мутри, вън!". Тази влас се е обградило не просто с обръчи от фирми, а с обръчи от жълти медии, които бълват пропаганди", заяви Аврамов.

Политологът коментира и евентуални предсрочни избори.

"Не знам дали има страх, знам, че не го искат. Ей така става в България. Протестът намалява, защото хората отиват да си вършат работа. Държавата става все по-голяма като пипала. Скандалът ескалира, в момента, в който се вземе решение, че ще се отиде на избори, напрежението ще падне и всеки ще си застане зад партията и ще започне нормален разговор. Който е на власт, губи най-много в началото", завърши той.