Съставът на Юта Джаз победи като домакин Сакраменто Кингс със 117:93 в мач от програмата на НБА. Лидерът на "Джазмените" Карлос Буузър реализира 32 точки и овладя 10 борби за седмия си "дабъл-дабъл" за общо 8 мача от началото на сезона. Центърът на Юта Андрей Кириленко пък беше близо до "трипъл-дабъл" с 15 точки, 8 асистенции и 8 борби.

Джон Салмънс бе най-резултатен за "Кралете" с 22 точки, Кевин Мартин добави 21, докато Франсиско Гарсия се отличи с 19 при поражението на тима от Калифорния. Това е пета загуба за Сакраменто от началото на сезона, като в отбора очакват с нетърпение да се завърне лидерът Рон Артест.

Юта спечели напълно подкошието, след като играчите на Джери Слоън овладяха 41 борби срещу 32 за съперника. Така Джаз вече има 6 победи и 2 загуби след старта на новия шампионат в края на октомври. Освен това състава от Солт Лейк Сити няма мач, в който да е отбелязал по-малко от 100 точки.

Тройка на Бено Удрих, 01:26 минути преди края на третата четвърт намали разликата на 73:83 в полза на Юта. По-късно в началото на последната четвърт Сакраменто отново се приближи на десетина точки от съперника, но 7:22 минути преди края след кош на Буузър Джаз дръпна за 102:86 и не изпусна инициативата до края на срещата.