Сан Антонио се изкачи еднолично на върха в Западната конференция след победа тексаското дерби срещу Далас със 112:90.

Тони Паркър вкара 25 точки, а Тим Дънкан добави 16 точки и 13 борби за успеха, който е 28-и за тима в 36 мача през сезона досега. Монта Елис беше най-резултатен за Маверикс с 21 точки. Звездата на гостите Дирк Новицки имаше лош ден и завърши със скромните за възможностите си 8 точки, след като вкара само 3 от 14 опита за стрелба от полето.

Бруклин прекъсна серията от десет поредни победи на Голдън Стейт и победи като домакин след 102:98. Гостите имаха аванс от 93:89 четири минути преди края, но допуснаха обрат. Джо Джонсън вкара 27 точки за четвъртия пореден успех на домакините, а Андрей Блач добави 17 точки Стивън Къри беше лидер на Голдън Стейт с 34 точки и 7 асистенции.

Лидерът в лигата Индиана допусна поражение с 87:97 при гостуването си на Атланта. Пейсърс изглеждаха поуморени в четвъртия си мач в последните пет дни и вкараха само 12 точки през първата четвърт и 32 точки до почивката, което беше негативно постижение за сезона. Кайл Корвър завърши със 17 точки, а бившият играч на Лукойл-Академик Перо Антич добави 16 точки за Атланта, който записа 12-а поредна победа над съперника като домакин и няма загуба от Индиана в собствената си зала от 2006 година.