От следващия сезон НБА планира да промени баскетболните правила. Сред спряганите идеи е треньорите да имат възможността да взимат таймаут по всяко време на срещата. Другата по-съществена промяна е, че съдиите на срещите ще имат правото да отсъждат нарушение за фаул в нападение след завършване на атаката, в случай, че тя не е била пряка заплаха за коша. Също така ще бъдат видоизменени правилата по отсъждане на техническите нарушения.

Също така треньорите ще имат право на смени при положение, че един от техните играчи е получил контузия, вследствие на извършено нарушение срещу него, и не може да застане на наказателната линия. Влезлият като смяна състезател обаче е длъжен да се върне на скамейката след изпълнението на наказателните удари.
Обсъжда се възможността да бъдат извършвани смени и по време на прекъсванията в рамките на последните две минути от редовното време и продълженията.