Вашингтон Вашингтон Уизърдс загуби като домакин с 97:100 от Кливлънд Кавалиърс в четвърти осминафинален мач от плейофите в НБА. Така серията стана 3:1 победи в полза на Кавалиърс. Най- резултатен за домакините беше Джеймисън, който реализира 23 точки и спечели 11 борби, а за гостите най-добре се представи лидерът на отбора Леброн Джеймс, който вкара 34 точки и записа 12 борби.

Финикс Сънс победи, като домакин Сан Антонио със 105:86. Така домакините намалиха преднината на Спърс на 1:3 победи. Най-резултатен за домакините беше Бел с 27 точки, а най-резултатен от гостите бе един от най-добрите играчи на отбора за последните няколко години Антони Паркър, който реализира 18 т.

Филаделфия загуби от Детройт с 84:93. Резултатът в серията стана 2:2. Най-много точки за домакините реализира Йънг с 15, които се оказаха твърде малко за победата. Най-добър за Детройт беше Принс с 23 т. След тази победа ситуацията много се усложни и се очаква много оспорвана битка във всичките срещи до края.

Отборът на Ню Орлийнс Хорнетс победи като домакин Далас Маверикс с 94:84. Така Хорнетс поведоха с 3:1 победи и се очаква в следващата среща, която ще се играе днес да постигнат четвърта победа и да се класират за ¼-финалите. Най-резултатен за домакините беше Уест с 24 точки и 9 борби, а най-добре представилият се играч на Далас беше оново Дирк Новицки с 22 точки и 13 борби.