Индиана продължава да доминира в NBA, като постигна 20-а победа в 23 мача. Този път Пейсърс отнесоха с 99:94 Шарлот Бобкатс.

Ланс Стивънсън се отличи в техните редици с 20 точки. Той вкара 9 от 14 опита от игрови ситуации, като добави 11 борби и 7 асистенции в личния си актив. Рой Хибърт добави 18 точки и 11 борби, а Дейвид Уест завърши мача с 14 точки. Така Индиана записа и 11-а поредна победа на собствен терен. Щатният реализатор на гостите Ал Джеферсън завърши с 21 точки и 9 борби, а тимът му е 3-и в Югоизточната дивизия с баланс 10/13.

Бостън спечели дербито с Ню Йорк с 90:86. Въпреки че имаха аванс от 17 точки във втората четвърт, домакините допуснаха срив в третата и изоставаха вече с 11 в началото на четвъртата. Но все пак с 19-те точки на Джаред Сулингър те постигнаха втора победа в рамките на 6 дни над този противник. 2:38 минути преди края тройка от ъгъла на Айвъри Брадли успокои феновете на Келтите в Бостън Гардън, които водят с отрицателен баланс в класирането на Атлантическата дивизия. Никс са последни само с 6 победи от началото на първенството.