В Националната баскетболна асоциация отборът на Чикаго Булс, въпреки че игра без част от най-добрите си титулярни баскетболисти, победи като гост Атланта Хоукс с 93:76 точки.

Поради контузии в състава на ''биковете'' не се появиха Кърк Хайнрих и Йоаким Ноа и Карлос Буузър. В тяхно отсъствие най-полезен бе Лоул Денг с 25 точки и 14 борби.

Сан Антонио пък победи с 96:86 Вашингтон, но даде сериозна жертва в похода към първите места за плейофите. Докато Тони Паркър отбеляза 19 точки, Тим Дънкан изкълчи ляво коляно и десен глезен още през първото полувреме.

Амаре Студемайър отбеляза 10 от 10 стрелби за 21 точки, а отборът на Ню Йорк Никс записа впечатляваща серия от 38:4 срещу Сакраменто в друг мач от НБА. Четвъртата поредна победа за Никс дойде при резултат 120:81.