Състезателят на Репсол Хонда Дани Педроса даде най-добро време в третия ден от предсезонните тестове, които се провеждат на пистата "Сепанг" в Малайзия.

27-годишният испанец, който зае второ място в генералното класиране в световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP през миналия сезон, завъртя най-бързата си обиколка за две минути и 0.1 секунди.

Веднага след Педроса се нареди световният шампион Хорхе Лоренсо от тима на Ямаха, а третата позиция зае носителят на девет титли в кралския клас Валентино Роси.

Съотборникът на Педроса - Марк Маркес пък катастрофира, но за щастие не пострада и продължи тестовете с резервния мотор.

Незадоволително се представиха състезателите на Дукати - Ники Хейдън и Андреа Довициозо изостанаха с повече от секунда.

След четири дни пък са официалните тестове в класовете Moto 2 и Moto 3, които ще се проведат във Валенсия.