След днешния четвърти кръг в шампионата за Европейската купа по супермото, българите са лидери. На пистата "Долна Митрополия край Плевен в клас S Open победи Росен Тончев (с КТМ) с пълен актив от 50
точки като спечели и двата манша. Втори остана Калин Кулев. На трета позиция се класира Александър Ленев с Хонда. Във временното класиране за Европейската купа води Росен Тончев с 197 т.

В клас S1 победител стана Александър Георгиев, който има равен брой точки с Ангел Караньотов, но бе пръв във втория манш. Трети остана Ата Нурджан (Турция). И тримата бяха с КТМ.Александър Георгиев води с 6 точки преднина за Европейската купа. В клас SM Junior отново спечели български състезател. Първи завърши Майкъл Иванов с КТМ.

Има още два кръга до края на шампионата за Европейската купа. Следващият ще се състои в Турция. В момента край Плевен продължават стартовете от държавното първенство по мотоциклетизъм на писта.