Изследване на мостри от Луната и Земята, показаха, че съдържанието на титаниеви изотопи в тях е почти идентично и постави под въпрос най-разпространената теория за образуването на естествения ни спътник.
Смята се, че Луната се е образувала от удар на космически обект с размерите на Марс в Земята преди около 4,5 млрд. години. Тогава и Земята, и другият обект, наречен Тея, са били частично разтопени. Затова от удара ядрото на Тея е потънало и се е сляло със земното, а изхвърленият по-лек материал и отломки са образували Луната.
Тъй като се смята че Тея е била с различен изотопен състав от земния, би трябвало Луната и Земята да са с различен състав. Д-р Цзюнцзюн Чжан и колегите му от университета на Чикаго обаче установиха, че съотношението на титаниевите изотопи от лунните и земните мостри е идентично до четири части на милион.
Това показва, че или Луната се състои изцяло от земен материал, или след удара между Земята и Тея материалът, от който те са били съставени, се е смесил. Вторият вариант е бил възможен, ако Земята се е въртяла много по-бързо, отколкото се смята.