Те не са съгласни с размера на компенсациите, които се изплащат на стопаните с евтанизирани животни
Животновъди излизат на протест пред Министерски съвет днес. От асоциацията на овцевъдите и козевъдите обявиха, че са категорично несъгласни с размера на компенсациите, които се изплащат на стопаните с евтанизирани животни в района на Странджанско.
Протестиращите настояват и за повече пари за онези стопанства, чието мляко не може свободно да се продава, тъй като са в района на заразата.
Министърът на земеделието Румен Порожанов беше категоричен, че 190 лв. на овца е цена, която е значително над цената на животните, които се търгуват в момента на пазарите.
Според него финансовите искания на протестиращите са твърде високи, а по думите му протестът съвсем не бил спонтанен.
-
В Пловдивско доброволно са изклани почти всички прасета от "задния двор"
-
Ловците и чумата по свинете: Започна ловът на дребен дивеч
-
Свиневъди искат спешни мерки срещу африканската чума у нас
-
Русия спира вноса на българско свинско
-
Няма африканска чума по свинете в село Бозвелийско
-
Паника и избиване на прасета в Червен бряг заради необяснима кметска заповед
-
Заради огнището на африканска чума: Взеха проби във второ село
-
Умъртвиха всички прасета в Тутраканци заради африканската чума
-
Първи случай на африканска чума по прасетата у нас
-
Има съмнения за африканска чума у нас
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google