Общинският съвет в Чупрене гласува на извънредно заседание да бъдат отпуснати по 2500 лева на четирите семейства от общината, чиито близки загинаха в завода за боеприпаси в Горни Лом, съобщи националното радио.
Ще бъде открита и национална набирателна сметка, по която ще се събират средства за семействата на всички 15 загинали. Те ще получат и дърва за огрев за зимата.
За семействата е предвидено и осигуряване на личен асистент, който те ще получат чрез социалното министерство. По програми за временна заетост ще се осигури и работа за местните жители.
Започва и процедура, по която ще бъде осигурена пенсия на децата на загиналите.
-
Делото за взрива в завод „Миджур“ край Горни Лом влиза в съда
-
Серия контролирани взривове ще се проведат в района на Горни Лом
-
Ще стане ли някога ясно какво причини взрива в Горни Лом?
-
Година след взрива в Горни Лом виновни няма
-
Оцелелите работници от „Миджур” искат възстановяването на завода
-
До три дни връщат тленните останки на загиналите в Горни Лом на близките им
-
Идентифицираха останките на загиналите при взрива в Горни Лом
-
Правителството мисли какво да прави със 190 000 противопехотни мини в "Миджур"
-
Хиляди утилизирани детонатори са откраднати от завода в Горни Лом
-
„Наследство" от взрива в Горни Лом - 14 000 лв. дълг
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google