Израелските власти обявиха имената на жертвите на атаката на летище Бургас. Това са 28-годишните Ицик Коланги и Амир Менаше, 25-годишният Маор Харош, Елиор Прайс, на 26 години и Кошава Шрики, на 44 години. Погребенията им са планирани за утре, съобщава сайтът Jerusalempost.

Изданието разказва историята на Ицик и Амир, които били добри приятели. Ицик е баща на 4-месечно бебе. Заедно със съпругата си Гилат решили да празнуват рождения му ден в България заедно с Амир и неговата съпруга Натали, които имат 10-месечен син. Гилат е сред тежко ранените при атентата, а Натали е пострадала по-леко. Загиналата Кошава съобщила на близките си радостната новина, че бременна, малко преди да тръгне със съпруга си за България.

Eлектронната версия на вестник "Аарец" представя историята на Маор Харош и Елиор Прайс, които планирали да прекарат шест дни в България с приятели.

При взрива на летище Бургас загинаха общо седем души - петимата израелци, един българин - шофьорът на автобуса 36-годишният Мустафа Кьосов, и един с неустановена самоличност - най-вероятно атентаторът-самоубиец.

Тленните останки на загиналите израелски туристи бяха изпратени за Израел със специална церемония от летище Бургас, на която присъстваха вътрешният министър Цветан Цветанов, външният министър Николай Младенов и посланикът на Израел у нас.

Молитва за загиналите при ужасяващият терористичен акт на Сарафово. Това е последното, с което в Израел засвидетелстват почитта си и уважението към паметта на убитите, за да могат да продължат напред.

А хората със сигнални жилетки имат най-тежката задача - да съберат всичко останало от кървавия атентат и да приберат тленните останки на загиналите в родината. С тази задача да разчиства след всеки кървав атентат е натоварено специално звено в Израел.

„В Израел терористите знаят какво да правят, те идват, за да убиват евреи. Миризмата, която усетих тук като дойдох на място беше специфична като в Йерусалим, когато има подобни атентати. Ние ходим на всеки атентат и всеки път местопрестъплението е различно. Сега българите познаха тероризма. Тези хора нищо не са направили дошли са тук моите сънародници за да почиват - с нищо не са го заслужили", каза Шими, служител на службата за сигурност, която разчиства след атентати.

Мястото, на което се е взривил автобусът, е измито, но по фасадата на летището все още се виждат части от човешки останки. Служител на летището, пожелал анонимност, ни показва разкъсана банкнота останала на мястото след унищожителната експлозия и пожара.

 

  • Делото „Сарафово“ започва по същество
  • Пет години след атентата на летището в Бургас: Защо и как делото забуксува
  • Втори фалстарт на делото за атентата в Сарафово
  • Навършват се четири години от атентата в Бургас
  • Навършват се 4 години ат атентата на летище „Сарафово”
  • Ще бъдат ли открити и наказани виновните за атентата в Сарафово?
  • Предполагаемите извършители на атентата в Бургас влязоха в черния списък на САЩ
  • Две години мъка за близките на убития в "Сарафово" българин
  • Установена е самоличността на атентатора от Сарафово (ОБНОВЕНА)
  • Близките на жертвите от атентата в Сарафово искат незабавни отговори от българските власти