Общинската болница в Белоградчик работи, част от напусналите лекари се върнаха. Това съобщи кореспондентът на bTV в региона.
До резултата се стигна след споразумение между местната власт и министъра на здравеопазването там да не се лекуват пациенти с коронавирус.
„Двама от напусналите се върнаха, останалите двама ще бъдат заменени с други лекари“, съобщи за bTV кметът на Белоградчик Борис Николов.
В края на миналата седмица четирима лекари подадоха молби за напускане с основанието „неизплатени заплати“.
Неофициалната причина обаче бе липсата на условия и достатъчно медицински персонал за лечение на COVID болни. Тези пациенти ще се пренасочват към други болници в областите Монтана и Видин.
-
Тестовете за COVID: В България са доста по-скъпи от други страни в ЕС
-
Започва имунизацията за COVID-19 за есенно-зимния сезон
-
МЗ предлага: Заразените с COVID-19 да останат вкъщи 14 дни, а контактните – 10 дни
-
442 са новите случаи на COVID-19 за денонощие у нас
-
Има или няма карантина за учениците при болен от COVID-19?
-
COVID-19 и ваксините: 14-дневната заболеваемост продължава да се покачва
-
Скок на заболелите от COVID-19 и грип у нас
-
Ръст на заразените с COVID-19: Над 3200 души се ваксинираха за последните три дни
-
Ваксинация срещу COVID-19: МЗ осигурява 1,3 милиона ваксини на Рfizer/Biontech
-
Без карантина за коронавирус: Здравните власти предлагат отпадането на задължителната изолация
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google