България постигна невероятен успех още в първия ден на световното първенство по самбо в Санкт Петербург. Марко Косев спечели за четвърти път световната титла в категория до 57 килограма в бойното самбо.

След двугодишно отсъствие Косев се завърна триумфално и постигна четири категорични победи, докато спечели златото. На финала той спечели срещу Керим Алануров от Туркменистан.

"Дойдох за тази титла и си я взех. Това беше моето място – първото", коментира Косев непосредствено след успеха.

България с 19 състезатели на световното първенство по самбо >>

България спечели днес още два медала – сребърен на Мартин Иванов в категория до 68 кг спортно самбо. Бронзов медал при жените в категория до 60 кг спечели дебютантката Гергана Вацова. Без медали в първия ден на шампионата останаха Галя Иванов, Румен Димитров и Иван Стоянов.