2 златни , 2 сребърни и 2 бронзови медала спечелиха в събота българските състезатели на Световното първенство по САМБО , което се провежда в столичната зала "Арена Армеец".

Световни шампиони станаха Борислава Дамянова и Ивайло Иванов. Дамянова победи на финала Анастасия Павленко от Русия в категория до 44 килограма във възрастова група девойки до 18 години. Ивайло Иванов спечели златен медал след като се наложи над Давид Угонисян от Русия в категория до 81 килограма при юношите до 18 години.

Носители на сребърен медал след загуби на финал станаха Виолета Генчева - категория до 56 кг и Габриела Гигова – категория до 70кг.

Бронзови медалисти от втория ден на шампионата на планетата по САМБО са Ивелина Емилова в категория до 48 кг при девойките до 20 години и Ашот Мартиносян -категория до 68 кг.

Така равносметката до момента за страната ни е 3 Световни титли , 3 сребърни и 3 бронзови медала.
В неделя, 14 октомври, е последният ден на Световното първенство по САМБО , като на трите тепиха в зала "Арена Армеец" ще се изиграят последните 12 категории.

България е домакин за втори път на Световно за младежи и девойки. Предишното ни домакинство беше през 2009 година.

След месец - от 8 до 11 ноември в Минск, Беларус ще се проведе Световното първенство по САМБО и Бойно САМБО за мъже и жени. Страната ни отново ще защитава титлите си, като окончателният състав ще бъде обявен след последния лагер на националния отбор .