Литекс постигна първа победа във втората фаза на първенството, разгромявайки с 3:0 Локомотив (Пловдив) като домакин. И трите попадения бяха реализирани през втората част и Литекс излезе на 2-о място в класирането с 61 точки, на 5 от Лудогорец, който по-късно посреща Левски.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, докато след почивката почти всяка атака на Литекс беше голова опасност за Йордан Господинов.

Литекс доста се измъчи през първото полувреме и въпреки че владееше топката през повечето време, не стигна до гол и много голови положения.

Още в 1-ата минута на второто полувреме домакините откриха резултата. Влезлият като резерва Уелингтон Да Силва-Том центрира от фаул, а Асен Георгиев в опита си да изчисти топката само попречи на вратаря Йордан Господинов. Стражът не реагира максимално добре, а просто я спря на голлинията и Джордан я вкара за 1:0. Секунди по-късно Джордан нахлу по дясното крило и подаде успоредно на Ваюши, който от 3 метра изстреля топката над горната греда.

Натискът на Литекс продължи и нови положения се откриха пред Том и Джордан, като ударът на колумбийския здравеняк затрудни максимално вратаря на гостите.

В 64-ата минута домакините удвоиха аванса си с втори гол. Колумбиецът Джордан направи уникално подаване, след падане почти до аутлинията. Таранът нахлу в наказателното поле след пас на Руменов, но макар и паднал на тревата на гръб, с крак върна топката назад към Момчил Цветанов. Плевенчанинът през защитник вкара за 2:0. В следващите 15 минути Джордан на два пъти можеше да вкара трети гол във вратата на смърфовете, но Господинов този път се реваншира и отрази ударите.

В 78-ата минута Петър Златинов излезе сам срещу вратаря по диагонала, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Само минута по-късно обаче третото попадение вече беше факт, а негов автор стана Армандо Ваюши, който сложи крак на топката на празна врата на метър от голлинията. Джордан за кой ли път проби от дясно и пусна успоредно, трима души от Локомотив се разминаха, за да позволят на албанеца да вкара.

Момчил Цветанов стана вторият играч на домакините, който в тоиз мач пропуска на празна врата. Преди него от идентична позиция не успя да реализира Ваюши, а Цветанов пропусна в 83-ата минута.